Gidendir Zengin, Fakirdir kalan...

Yaklaşık 2.5 yıl önce aşklarını onlara bir baktığınızda hissedebileceğiniz bir çift ile tanışmıştım. Gün geldi ve kıvrık dudaklı kızları Venüs'e merhaba dedik hepberaber. O kelimelerle anlatılamayan eşsiz anlara birbirlerinin gözünün içine bakan bu güzel anne - baba ile beraber şahit olduk.

 

Güzel anne ile yakışıklı babanın güzel kızları VENÜS

 

İleride büyüdüğünde kime sorsa babası için herkesin 'zarif, güçlü, eşine aşık, kızına düşkün, annesine değer veren, beyefendi, güler yüzlü, yakışıklı diye anlatacağı Venüs'ün babası Göktuğ Çopuroğlun'un vedasına da şahit oldum. Bir değer daha gitmişti uzaklara. 

 

Bundan tam 1 yıl evvel haberi aldığımda inanamıştım. Daha doğrusu yakıştıramamıştım. Bizlere göre erken dediğimiz vedaları yaşamış bir ailenin ferdiyim ben. Çok genç yaşta ağabeyimi kaybettiğimiz zaman suratıma tokat gibi inen 'sen artık büyüdün' gerçeği ile karşılaştığımda odalarda saklanıp tek başıma çok daha büyük özlemle ağladım ağabeyimin fotoğraflarına bakarak.

 

İnsan unutmak istiyor gidenlerin gitmiş olduğu gerçeğini. Sanki o hep biryerlerde. Sanki hala yurtdışında okuyor. An geliyor ama öyle bir anki belki sokakta duyduğun bir kelime belki televizyonda gördüğün reklamın bir saniyesi sana gerçekleri hatırlatıyor ve gidişlerini duyduğun ilk andaki acı gibi yüreğine bir bıçak saplanıyor tarif edemediğim bir sızı ile. Nefes alamaz oluyorsun o an ve eğer yalnızsan etrafında kimse yoksa bağıra bağıra ağlıyorsun acını akıtarak Sonra yine hayatın koşturması alıyor seni içine.  Kenarda bir süre nefeslenip tekrar devam ediyorsun yoluna. Belki ocakta ateşte olan bir yemek belki düzenlenmesi gereken seni bekleyen fotoğraflar, belki çalan bir kapı zili...

 

Böyle geçiyor hayat. Kolay mı? Hayır...

 

Hep eksik hep yarım hep korkularla dolu. Her sevdiğin gitmeyecek ya senden evvel. Biliyorsun öyle olmayacağını ama giderler mi korkusu ile daha tedirgin daha hırçın yaklaşıyorsun hayata. Korkuların göğsüne oturup boğazını sıkmaya başladığı zaman seni öldürmesin diye teslim olmayı öğrenmek için daha da çok çaba harcıyorsun... Kahkaha atmaya bile korkuyorsun ya birilerinin nazarı değerse diye. Yani buradasın ama yaşamıyorsun. Fakirsin işte fakir. En güzel maskesi yüzünde olan sahip oldukları için gerçekten sonsuz şükreden ama biryerlerde yarısı kalmış fakir insan....

 

O nedenle her zaman söylerim gidendir Zengin olan, Fakirdir kalan... 

 

Nurlar içinde yat kıvrık dudaklı Venüsün yakışıklı babası, güzeller güzeli Ebrunun sevgili eşi Göktuğ Çopuroğlu...

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Son Paylaşımlar

February 7, 2017

Please reload

Arşiv
Please reload

Etiketlere Göre Ara
Please reload

Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square