hamile fotografi, hamile fotoğrafı, maternity photography, pregnancy photography

 

En mutlu kareleriniz, yıllar boyu unutulmayacak güzel bir anı olarak sizinle yaşayacaktır.

Yeni başlangıçlara, yeni hayatlara en doğal halleri ile beraber şahit olabilmek dileği ile...

 

 

 

Merhaba ben Hande Demirvuran Özlük 

 

Derler ya hayat şartları beni buraya getirdi :) Aynen öyle oldu. Aklımda hiç yokken muhteşem bir organizasyon ile doğum fotoğrafçısı oldum.

 

Ben planlar yaparken yukarıdaki gülerek dinliyormuş beni...

 

2000 yılında University of California, Irvine Uluslararası Pazarlama bölümününden mezun olduktan sonra çeşitli uluslararası firmalarda Satış Uzmanı ve Pazarlama Müdürü olarak çalıştım. Çok sevdiğim uluslararası fuarcılık sektöründe çalışırken ailevi sebeplerden dolayı aile şirketimize geçmem gerekti. Hayallerime çok uzak olan bu mecburi görevi 4 yıl boyunca elimden geldiğince doğru şekilde yerine getirmeye çalıştım. Bu süre zarfında boş zamanlarımda fotoğraf çekerek ruhumu rahatlmaya çalışıyordum.

 

Eeee herkesin hikayesi gibi benimkide eşe dosta fotoğraf çekmekle başladı. Sonuçlar güzel olunca talepler arttı. Doğum günlerinden doğumlara terfi ettim :)  Durum böyle olunca çok sevdiğim fotoğraf çekme hobimi daha ciddi bir şekilde devam ettirebilmek için 2010 yılında çok değerli öğretmenim sevgili Yelda Baler’den fotoğrafçılık üzerine eğitimler almaya başladım. Devam eden yıllarda İstanbul içinde ve dışında katıldığım fotoğraf gezileri ve farklı ülkelere yaptığım seyahatlerdeki deneyimlerim ile fotoğrafçılık üzerine aldığım çeşitli eğitimleri birleştirerek fotoğrafçılık mesleğine gönül verdim.

 

Hem aile şirketimizde çalışıyordum hemde çekimlere gidiyordum. Hayat böyle devam ederken dünyanın en güzel haberini aldık. Canım kızım boncuğum Nisan katılacaktı bize yakın bir zamanda :) 

Nisan doğduktan sonra annelerin iniş çıkışlarını, bebeklerin en savunmasız dönemini çok daha iyi anlamaya başladım. Lohusalığı hakkını vererek :)  yaşamış biri olarak  anne olmanın verdiği güvenle yaptığım çekimlerin sonuçları çok daha başarılı olmaya başladı.

 

2012 yılında Psikeart ve Memlekent dergilerinde fotoğraflarım yayımlandı. Çeşitli röportajlarda fotoğrafçı olarak görev aldım.

2014 Mayıs ayında  Doğum Fotoğrafçısı Ayça Ogus'un deneyimlerini paylaştığı Doğum Atölyesine katıldım. 

2016 ve 2017 yılında Ebebek dergisinde  yapmış olduğum bazı doğum ve yenidoğan çekimleri yayınlandı.  

2017 Kasım ayında dünyanın en iyi 10 yenidoğan fotoğrafçısından biri olan Kelly Brown'un  (http://littlepiecesphotography.com.au) Berlin şehrinde gerçekleştirdiği Yenidoğan Fotoğrafçılığı Eğitimine katılarak 2011 yılından beri profesyonel olarak  yaptığım doğum fotoğrafçılığı mesleğimi taçlandırdım. 

2018 Newborn & Maternity Retreat (Yenidoğan & Hamile) adı altında 31 bebek fotoğrafçısı tarafından hazırlanan 48 saatlik online eğitim sertifikamı aldım. 

Kim bilir belki bir gün bir yerde sizlerle yolumuz kesişir ve o eşsiz anları,yeni başlangıçları, yeni hayatları unutulmayacak karelere beraber dönüştürürüz. 

Eğitimler: 

2010 Zayende Atölye Yelda Baler ( Temel Fotoğraf Eğitimi )

2010 Zayende Atölye Yelda Baler ( Digital Fotoğrafta Görüntü İşleme )

2011 Yelda Baler ile birebir fotoğraf dersleri (İleri Fotoğraf Teknikleri)

2013 Bilişim Eğitim Merkezi (Adobe Photoshop Temel Kullanım Kursu)

2014 Ayça Ogus Doğum Atölyesi

2017 Kelly Brown Yenidoğan Fotoğrafçılığı Kursu

2018 Newborn Retreat Online Eğitim